Design prodává

tři důvody proč potřebujeme design

Design je důležitou součástí každého vývoje a je nepostradatelnou složkou každého produktu.

Jelikož je potřeba se v designu neustále vzdělávat, zavítala jsem na konferenci odborníků a profesionálů. Právě takovéto konference mě jako mladého designéra udržují v procesu a neustálém vývoji sebe sama.

Design prodává?

Dovolím si s Vámi sdílet informaci, která mě zaujala na konferenci CzechTrade 2022, Design pro business, z prezentace pana Michala Richtra:


Inovace jsou ze 71 % promovány designem. Design má 71% schopnost ovlivnit zákaznickou spokojenost.

Firmy, které zaměstnávají nebo spolupracují s designéry exportují v průměru 34 % svého obratu. Ty, které nemají design jako konkurenční výhodu exportují v průměru 18 %.

Společnosti s výraznou designovou strategií překonaly v návratnosti investice ostatní členy indexu S&P 500 na trhu o 211 %.


Zdroje, které byly uvedeny v prezentaci:

Danish Design Centre: Evaluation of the Importance of Design, 2006.
National Agency for Enterprise and Housing in Denmark, The economic effects of Design, 2003.
3 Index S&P 500 – akciový index zahrnující akcie 500 největších na burze obchodovaných podniků v USA Rae, J. (2016). 2015 dmi: Design Value Index Results and Commentary. [online] www.dmi.org.

Proč je design důležitý

Výzkumy dávají jasné indície, proč je důležité investovat do designu a uvažovat nad ním jako o procesu pro zvýšení obratu.

Nemusí jít však o krásný výrobek, který by zvýšil šance prodeje a odlišil se od konkurence. Design usnadňuje uživatelům pochopit produkt a jeho používání. Odlišnost a hlavní konkurenční výhodu zajistí snadno rozpoznatelný produkt, který se intuitivně používá.

V mnoha případech design také přináší zjednodušení procesu výroby. Znatelně ušetřené peníze může tak klient investovat do jiného odvětví a přilákat zákazníky jak intuitivním produktem, tak snížit náklady snadnou výrobou, která ušetří čas, peníze a úsilí.

Uvažovali jste takto nad designem? Jaké máte zkušenosti s designem Vy?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of

1 Komentář
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymous
1 year ago

Zajímavý info:)